Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koszt pierwszego przeglądu w ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koszt pierwszego przeglądu w ASO

    A czy przypadkiem nie jest tak, że na 98 samochód ma mniejszą moc, ale za to powinien też mniej spalić w stosunku do 95. Chodzi tutaj o tłustość paliwa czy czegoś takiego. Gdzieś to kiedyś czytałem i nie pamiętam jak to jest dokładnie.
    Co do stacji, to we Wrocławiu na BP przy ul. Legnickiej/Lotniczej wcale ropa nie jest taka super, na niedalekim Shellu zresztą również. Najlepsze paliwo jakie tankowałem pochodziło ze zbiornika na gospodarstwie rolnym, na którym jeździły maszyny rolnicze. Pochodziło one bądź z Lotosu bądź z Orlenu. Nigdy nie było żadnej różnicy w mocy czy spalaniu. Ale w stosunku do niektórych renomowanych stacji była ogromna różnica na + oczywiście. :diabelski_usmiech

  • #2
    koszt pierwszego przeglądu w ASO

    Witam, nieuchronnie zbliża się pierwszy przegląd auta, w związku z tym mam zapytanie dotyczące przybliżonego kosztu wskazanego przeglądu - silnik 1,9 TDI BXE. Obecnie tryb co 30 kkm. Z takim tybem przeglądów zakupiłem auto zagrnicą. :?:
    "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

    Komentarz


    • #3
      W Warszawie Pol-mot zaplacilem podstawowe 315 pln ,plus czyszczenie hamulcow :diabelski_usmiech 110 pln, plus materialy
      -olej wlasny 210 pln 5l
      -filtr oleju ory.25 pln
      -filtr p pylkowy ory.cos kolo 35 pln
      -tylna wycieraczka ory.okolo 25 pln
      QG1 przebieg 24.000km
      Tato,tato...czy to auto jest chore?
      Nie synku...to diesel PD.

      Honda...the power of dreams.
      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

      Komentarz


      • #4
        Czekaj policzmy. Czyli przegląd + wymiana oleju kosztowała: 550 zł
        Powiem z ciekawości bo pewnie mi nie uwierzycie. Siostra wczoraj była na przeglądzie w Oplu.
        Opel Astra III 1.4 16v pierwszy przegląd roczny- koszt 230 zł (w tym olej Opel 5W30 i filtr ory) Nastepny przegląd za 30 tyś km.
        Służe fakturą jak ktoś nie wierzy. Boje sie że jak ja pojade to ją przebije 2 razy.
        Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
        Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

        Komentarz


        • #5
          keraj998, około 700-800zł w systemie LL (co 30kkm) bez zniżek wraz z wszystkimi materiałami ASO.
          Osobiście cały wyszedł mnie 587zł, z tym że w tej cenie jest rabat i olej który kupiłem za około 230zł z przesyłką.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mlac
            Opel Astra III 1.4 16v pierwszy przegląd roczny- koszt 230 zł
            sorry ale co z tego? To trzeba było kupić Opla.

            Pierwszy przegląd w Dacii Sandero kosztuje 95 PLN brutto. Będziemy się licytować? :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #7
              mlac, są różne rodzaje promocji. Akurat w tym oplu pierwszy przegląd miałeś po kosztach. W Skodzie za to dostałeś lepszą cenę za auto. :wink:
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Dzida
                sorry ale co z tego? To trzeba było kupić Opla.

                Pierwszy przegląd w Dacii Sandero kosztuje 95 PLN brutto. Będziemy się licytować?
                Jak to co z tego. Jeżeli Ty czerpiesz przyjemność z bezsensownego wydawania pięniędzy - to dla Ciebie nic z tego Ale dla mnie to nie pierwsze i na pewno nie ostatnie auto i czesto porównuje marki nie tylko pod względem jakości, ceny zakupu ale też pod wzgl. kosztów eksploatacji o których wiekszość zapomina. Problem nie w tym czy mam tą kase (bo akurat odpukać nie mam z tym problemów) tylko pytanie czy chce ją wydać w taki sposób. I proszę nie porównuj Dacii do Skody bo wielu stąd może Ci tego nie wybaczyć

                mlac, są różne rodzaje promocji. Akurat w tym oplu pierwszy przegląd miałeś po kosztach. W Skodzie za to dostałeś lepszą cenę za auto.
                Co ciekawe siostra kupiła Astre w salonie w Wawie a to było w Krakowie. Ale masz racje to prawdopodobnie był przegląd po kosztach bo jest to nowy salon/serwis (na jasnogórskiej) i pewnie chcą pozyskać klienta więc pocieli koszty.
                Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mlac
                  Jeżeli Ty czerpiesz przyjemność z bezsensownego wydawania pięniędzy - to dla Ciebie nic z tego
                  Nie nie czerpię z tego powodu przyjemności.
                  Zamieszczone przez mlac
                  Ale dla mnie to nie pierwsze i na pewno nie ostatnie auto i czesto porównuje marki nie tylko pod względem jakości, ceny zakupu ale też pod wzgl. kosztów eksploatacji o których wiekszość zapomina.
                  To wspanale. Ja również tak robię.
                  Zamieszczone przez mlac
                  Problem nie w tym czy mam tą kase (bo akurat odpukać nie mam z tym problemów) tylko pytanie czy chce ją wydać w taki sposób.
                  Tak? A co to ma wspólnego z postem na temat "taniości" seriwsu Opla, bo naprawdę nie widzę związku? A w jaki sposób chcesz ją wydać?
                  Zamieszczone przez mlac
                  I proszę nie porównuj Dacii do Skody bo wielu stąd może Ci tego nie wybaczyć
                  Nie porównuję Dacii do Skody bo nie miałoby to najmniejszego sensu. Dwa diamertalnie inne samochody. Wybacz, ale frustrowanie się, ile ktoś zapłacił za przegląd jakiegoś innego samochodu ( o Boże mniej niż ja zapłacę) jest moim zdaniem odrobinę nie na miejscu. Kupiłeś nową furę to napewno liczyłeś się z kosztami serwisu w ASO. (przynajmniej w okresie gwarancji).

                  Ciesz się nowym nabytkiem. Szkoda życia na zastanawianie się czy ktoś zapłacił 50 czy 100 złotych mniej. Tym bardziej jeżeli ma to miejsce raz w roku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Dzida
                    Tak? A co to ma wspólnego z postem na temat "taniości" seriwsu Opla, bo naprawdę nie widzę związku?
                    Nie piszemy na temat "taniości" serwisu OPLA tylko na temat "Koszt pierwszego przeglądu w ASO" w części "Poradniki, ciekawostki..."
                    i właśnie jako ciekawostkę to napisałem
                    Zamieszczone przez mlac
                    Powiem z ciekawości bo pewnie mi nie uwierzycie. Siostra wczoraj była...
                    Skończmy tą bezsensowną przepychankę ale nie lubie jak ktoś odpisuje że "to nikogo nie interesuje" albo "że to już było". Forum jest po to żeby poruszać różne tematy jak kogoś to nudzi lub nie interesuje, bo juz wszystko wie, to poprostu tu nie bywa.
                    Pozdrawiam
                    Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                    Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mlac
                      właśnie jako ciekawostkę to napisałem
                      Aha OK

                      Komentarz


                      • #12
                        Masz autko z zagranicy? No nie wiem,ale chyba aby je serwisowac nalezy spełnic jakieś głupie procedury :shock: Lepiej sprawdzić.Mam nadzieje ze sie myle.Cos o tym czytalem w ostatnim Auto Swiat,
                        artur

                        Komentarz


                        • #13
                          Może nieco odświeżę.
                          Ponoć stary olej wyciągają na ASO zwyczajowo wyciągarką od góry?
                          Kłócić się o tradycyjną metodę (dolny korek) czy dać im pójść na łatwiznę?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez coola
                            Może nieco odświeżę.
                            Ponoć stary olej wyciągają na ASO zwyczajowo wyciągarką od góry?
                            Kłócić się o tradycyjną metodę (dolny korek) czy dać im pójść na łatwiznę?
                            ile razy wymieniałem olej w ASo tyle razy korkiem spustowym to czynili....
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez coola
                              Kłócić się o tradycyjną metodę (dolny korek) czy dać im pójść na łatwiznę?
                              A wg ciebie co jest lepsze wyssanie oleju czy spuszczenie go korkiem?

                              Tak czy siak to ma się nijak do faktu, że jak do ASO podjedziesz wyłączysz silnik, idziesz załatwiać papiery. Gość odpala auto po 20-40minutach wjeżdża na halę i gasi silnik. Myślisz że cały olej Ci spłynie? Około 0.3-0.4 litra zostaje w silniku.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                AdamB, ale ciężko ci będzie wyegzekwować odsysanie, standardowo we wszystkich ASO gdzie pracowałem spuszczają olej korkiem.

                                mlac, napisz kiedyś ile w Oplu zapłaci za drugi przegląd bo nie wydaje mi się by było już tanio :diabelski_usmiech
                                Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Skfarek
                                  AdamB, ale ciężko ci będzie wyegzekwować odsysanie, standardowo we wszystkich ASO gdzie pracowałem spuszczają olej korkiem.
                                  Mnie to osobiście lata jak mi olej spuszczają. Ważne dla mnie jest to kiedy i w jakich warunkach spuszczają. Bo jeżeli podjeżdżasz na wymianę zgasisz silnik, on wystygnie, potem go odpalą na 5 min . to dużo oleju zostanie w układzie i nie spłynie do miski szybko. Stąd w silniku zostaje sporo starego oleju.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja na pierwszym przeglądzie 22900 km zapłaciłęm 1099 zł. - dodatkowo podpięcie CB radia za 72 zł pióra wycieraczek na przód i 1 l oleju na dolewkę
                                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zaplacilem za pierwszy przeglad (29900 km) 780 pln a w tym byla dodatkowo geometria kol (130 pln) plus wymiana zarowki mijania (nie znam kwoty).wlany olej to Total.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez gmazur
                                        ).wlany olej to Total.
                                        W którym ASO tak rozpieszczają klientów?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          To i ja dorzucę swoje 5gr ale nie przeze mnie wydane. Kupiłem auto po przeglądzie 30kkm i mam fakturę z przeglądu.
                                          - czyszczenie klimy
                                          - przegląd 30000
                                          (olej shell hellix ultra VX, płyn do dezynfekcji klimy, wkład węglowy kabiny, filtr oleju) gość zapłacił 22.03.2010 - 854 zł.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Dzida
                                            Zamieszczone przez gmazur
                                            ).wlany olej to Total.
                                            W którym ASO tak rozpieszczają klientów?
                                            Dlaczego rozpieszczaja? Poszlo o cene. Nie moglem kupic Castrola za 75 pln za 1l i mialem podjechac ze swoim olejem (takie wytyczne z firmy) wiec dostalem propozycje takiego oleju i taki mam wlany a przynajmniej taki powinien byc ASO Tarnow. Przy okazji chcialem napisac, ze juz od kilku lat zajezdzam do chlopakow i chwale sobie Ich prace. Polecam ten serwis.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez gmazur
                                              Zaplacilem za pierwszy przeglad (29900 km) 780 pln a w tym byla dodatkowo geometria kol (130 pln) plus wymiana zarowki mijania (nie znam kwoty).wlany olej to Total.
                                              zgłosiłeś, że auto nie jedzie prosto, czy po prostu zażyczyłeś sobie wykonanie geometrii?
                                              jeśli auto ściągało, dlaczego nie usunęli usterki w ramach gwarancji?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez double p
                                                Zamieszczone przez gmazur
                                                Zaplacilem za pierwszy przeglad (29900 km) 780 pln a w tym byla dodatkowo geometria kol (130 pln) plus wymiana zarowki mijania (nie znam kwoty).wlany olej to Total.
                                                zgłosiłeś, że auto nie jedzie prosto, czy po prostu zażyczyłeś sobie wykonanie geometrii?
                                                jeśli auto ściągało, dlaczego nie usunęli usterki w ramach gwarancji?
                                                Po kilku tysiacach widzialem, ze lekko w lewo przestawilo mi sie kolo kierownicy. Samochod jechal prosto. Zrobili geometrie, mam wydruk i tylne kola byly przestawione o ponad 1 stopien. W sumie czytalem pozniej inny watek o kole kierownicy i zastanawialem sie czy aby tez nie powinienem miec to zrobione na gwarancji, ale prawda jest taka, ze nie mialem tego od nowosci. Robie miesiecznie 5-6 tys. km i wolalem to zrobic niz zjechac opony w jeden sezon

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u mnie po 30000 przegląd miał kosztować około 800 zł. nawet się ucieszyłem jak przy kasie ściągnęli 740 ale jak przeczytałem f0rę to lekki szok był. wymiana oleju (96 zł za litr) i filtra + przegląd. Drogo. Zdziwiłem się też że po 30000 wymianie nie podlega filtr paliwa.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X